Canan Kaftancıoğlu

Canan Kaftancıoğlu Kimdir?

Canan Kaftancıoğlu Kimdir?

Canan Kaftancıoğlu, doktorluk ve siyasetçilik gibi önemli alanlarda kendini kanıtlamış, Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul İl Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ordu, Mesudiye’de dünyaya gelmiş, ilk, orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamlamıştır. Hayatının dönüm noktası ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim almasıyla başlamış, 1995 yılında mezun olmuştur. Profesyonel kariyerine Sivas Suşehri Devlet Hastanesi’nde başlayan Kaftancıoğlu, daha sonra adli tıp alanında ihtisas yapmıştır.

Canan Kaftancıoğlu

Canan Kaftancıoğlu’nun Siyasi Yolculuğu

Canan Kaftancıoğlu'nun Siyasi Yolculuğu

CHP İstanbul İl Başkanı olarak görev yapan Kaftancıoğlu, siyasi kariyerine öğrencilik yıllarında aktif olarak başlamış, çeşitli demokratik kitle örgütlerinde yer almıştır. 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş, ardından 2012 yılında il yönetim kurulu üyesi olarak seçilmiştir. 2018 yılında İstanbul İl Başkanı olarak seçilen Kaftancıoğlu, İstanbul’un 25 yıl sonra halkın eline geçmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Canan Kaftancıoğlu

Kişisel Yaşamı ve İlgi Alanları

Kişisel Yaşamı ve İlgi Alanları

Canan Kaftancıoğlu, Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup, Çağım Işık adında bir kız çocuğuna sahiptir. Motosiklet sürmeyi, seyahat etmeyi seven Kaftancıoğlu, aynı zamanda bir köpek sahibidir. Sosyal medyada aktif bir kullanıcı olan Kaftancıoğlu’nun Instagram ve Twitter üzerinden takip edilebilir.

Canan Kaftancıoğlu