iOS 17.3.1 Güncellemesi iPhone’lara Hangi Özellikleri Getirdi?

Apple’ın cihazlarında kullandığı işletim sistemlerine yönelik geliştirme çalışmaları devam ediyor. Önceki gün iPhone ve iPad kullanıcılarına özel olarak yayınladığı yeni iOS 17.3.1 güncellemesi de birçok yeniliği ve hata düzeltmelerini beraberinde getirdi. Odak olarak güvenlik ve hata düzeltmeleri olan iOS 17.3.1 sürümünde hangi yenilikler sunuldu?

iOS 17.3.1 İle Gelen Yenilikler

İlk olarak Apple’ın hata düzeltmeleri konusunda bu güncellemeyi ayrıntılı olarak ele aldığını görüyoruz. Buna göre iOS 17.3.1 işletim sisteminde şu hatalar düzeltilerek kullanıma sunuldu..

  • Ayarlar uygulamasındaki Wi-Fi ağlarına erişim problemi ve bu ağların görüntülenememe sorunu düzeltildi.
  • CarPlay ile bağlantı sorunları giderildi.
  • Mail uygulamasında yeni e-postaların görünmeme sorunu giderildi.
  • Safari uygulamasındaki website yüklenmeme sorunu düzeltildi.

Apple, ayrıca iOS 17.3.1 güncellemesinde WebKit ve Kernel’de bazı güvenlik problemlerinin tamamen ortadan kaldırıldığına dikkat çekti ve güncelleme detaylarında bu bilgilere yer verdi.

Yeni iOS 17.3.1 Nasıl Yüklenir?

Özellikle büyük oranda hata düzeltmeleri ve güvenlik güncelleştirmesi olarak yayınlanan yeni iOS sürümünü tüm kullanıcıların yüklemelerini tavsiye ederiz. iOS 17.3.1 sürümünü manuel olarak yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Ayarlar uygulamasına girin.
  2. Genel seçeneğine dokunun.
  3. Yazılım Güncelleme bağlantısını açın.
  4. iOS 17.3.1” güncellemesini indirip kurulumu tamamlayın.

Her güncelleme öncesi olduğu gibi bu güncellemede de öncelikle iPhone’unuzun bir yedeğini almanızda fayda var. Güncelleme sırasında cihazınızın internet bağlantısı ile ilgili sorun yaşamadığınızdan emin olun.