Konami resmen duyurdu! Silent Hill serisi geri dönüyor

Silent Hill serisi, hayatta kalma ve korku oyunu deyince ilk akıllara gelen isimlerden bir tanesi haline geldi. Keiichiro Toyama tarafından tasarlanan ve Konami imzasıyla piyasaya çıkan antolojik korku oyunu serisi, ilk oyunuyla 1999 tarihinde karşımıza çıktı. Aynı adlı kurgusal bir Amerikan kasabasında geçen yapım, son derece derinlikli karakterleri ile hafızalardan silinmiyor. Psikolojik korkunun edebi türünden ciddi ölçüde etkilenen ve içinde birçok referansa yer veren oyun, günümüzde bir klasik olarak anılıyor.

Konami şimdiye kadar dört farklı Silent Hill oyunu ile karşımıza çıktı. Bunun yanı sıra Origins, Homecoming, Shattered Memories, Downpour, Book of Memories ve son olarak PT oyunları geldi. Dünya çapında milyonlarca satan seri, aynı zamanda sinema perdelerine de uyarlanarak orada da başarısını sürdürdü. 2014 yılından bu yana herhangi bir hareket gerçekleştirmeyen serinin çok yakında devam edeceği öğrenildi! Konami’den konuya ilişkin resmi bir açıklama yapıldı.

Yeni Silent Hill oyunu için geri sayım başladı

Efsane hayatta kalma temalı oyun serisi Silent Hill, uzun zamandır beklenildiği üzere nihayet geri dönüyor! Konami şirketi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada serinin geleceğiyle ilgili detaylı bilgileri bu hafta Çarşamba günü kamuoyu ile açıklayacaklarını hayranlarıyla paylaştı. “Huzursuz rüyalarında bu şehri görüyor musun?” diyen oyun stüdyosu, beklentileri tavan noktaya çıkardı.

Konami’nin yaptığı dikkat çekici açıklamayı, Silent Hill serisinde canavar tasarımcısı ve sanat yönetmeni gibi pozisyonlarda görev alan Masahiro Ito retweet etti. Serinin hayranları, Çarşamba gününü şimdiden iple çekiyor!

Yorum yapın