Microsoft’un yeni Xbox konsolu ilk kez göründü!

Xbox kullanıcıları bir süredir şirketin yeni oyun konsolu olan ‘Keystone’ kod adlı bağımsız cihazı merakla bekliyor. Xbox ve Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, kısa bir süre önce oyun meraklılarının ilgisini üzerinde toplayan bir açıklamada bulundu. Fallout oyun serisinin 25. yıl dönümünü kutlayan Spencer, paylaşımına eklediği fotoğrafta küçük bir ayrıntıya yer verdi. O minik detay oyuncuları ayağa kaldırdı!

Teknoloji devi Microsoft, Xbox Cloud Streaming ve Xbox Game Pass gibi bulut oyun servisleri için önemli bir çalışma yürütüyor. Şirketin uzun bir süredir geliştirmekte olduğu yeni oyun konsolu, bu bulut oyun servislerini bir araya getiriyor. Böylelikle kullanıcıların Xbox One ya da Xbox Series X/S gibi cihazlara ihtiyaç duymadan; yalnızca harici bir monitör ya da televizyon ile en sevdikleri oyunlara ulaşmaları hedefleniyor. 

Bu konsolun adı şu anda Keystone olarak biliniyor. Ancak cihazın neye benzediği hakkında henüz bir fikre sahip değildik. Ta ki Phil Spencer’ın yaptığı o paylaşıma kadar… Yayınlanan tweet’te yer alan görüntüde, üst raflarda minik bir konsol dikkat çekti. O konsolun Keystone’dan başkası olmadığı tahmin ediliyor.

Fotoğrafta fark edilen cihazın Xbox Series S’ye benzediği görüldü. Ancak boyut olarak çok daha küçük bir formda. Cihaz üzerinde sol köşesinde Xbox sembolü yer alırken sağ kısmında ise bir USB bağlantı noktası olduğu anlaşıldı. Microsoft’tan henüz iddialara ilişkin resmi bir cevap gelmedi. Görselde yer alan söz konusu cihazın Keystone olup olmadığı henüz doğrulanmadı.

Yorum yapın