Connect with us

Tasarım

PSD Dosyası Nasıl Açılır?

Published

on

PSD Dosyası Nasıl Açılır

PSD Dosyası Nasıl Açılır?

İnternet ve bilgisayar dünyasının gelişimi ile hayatımıza birçok farklı program da girmekte. Bu programların da farklı dosya uzantıları olmakta. Bu uzantılardan birisi de .psd uzantıları.  Peki PSD dosyası nasıl açılır? PSD dosyası hangi programa aittir?

 

PSD Dosyası Hangi Programa Aittir?

PSD dosyası nasıl açılır kısmına gelmeden önce PSD’nin ne dosyasını olduğuna bakalım. PSD dosyaları Adobe’un bir yazılımı olan Photoshop’a ait dosyalardır. Adobe Photoshop üzerinde yaptığınız değişikliklerin taslak halleri PSD uzantılı olarak saklanmaktadır. Yani bilgisayarınızda gördüğünüz veya internetten indirdiğiniz PSD uzantıları Adobe Photoshop ile hazırlanmış olan görüntülerdir.

 

PSD Dosyası Açma

PSD dosyasını açmak ve düzenlemek için gereken en temel program tabii ki Adobe’un Photoshop’dur. Photoshop kendi uzantısı olan PSD’leri en doğru şekilde açacak ve düzenlemenize olanak tanıyacaktır. Bu tür dosyalar üzerinde değişiklik de yapmak istiyorsanız başvurmanız gereken program Adobe’un programı olacaktır. Fakat dosyayı düzenlemek gibi bir derdiniz yoksa sadece görüntülemek istiyorsanız bunun için Acdsee gibi programları kullanabilirsiniz. Bu tür yazılımlar PSD dosyalarınızı görüntülemenize olanak verir. Fakat üzerinde değişiklik yapmanıza veya farklı amaçlar ile kullanmanıza yardımcı olmazlar. Bunun yanında internet üzerinde de PSD dosyaları açmaya ve farklı uzantılara çevirmeye yarayan web 2.0 araçları da bulunmaktadır. Bu tür web sitelerinden faydalanarak PSD dosyalarınızı açabilir ve farklı uzantılara zahmetsiz şekilde çevirebilirsiniz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım

Zula Güncelleme Hatası

Published

on

By

Zula Güncelleme Hatası

Zula Güncelleme Hatası

Günümüzde en sık oynanan oyunlardan birisi de Zula olmaktadır. Bu oyunda karşılaşılan hatalar da oyuncular açısından can sıkmaktadır. Bu noktada en çok karşılaşılan sorunlardan birisi de güncelleme hatasıdır. Peki Zula güncelleme hatası nedir? Neden olur? Neden çözülür?

 

Zula Güncelleme Hatası Neden Olur?

Uygulama güncellenirken karşınıza çıkan hataların birçok sebebi olabilir. Bunların arasında;

  • İnternet problemleri yer alabilir. İnternet bağlantınız yoksa veya o an Zula’yı engelliyorsa güncelleme hatası gelir.
  • Zula kaynaklı bir problem olabilir. O an güncelleme sunucunda yer alan bir problem nedeni ile güncelleme gerçekleşmez.
  • Bilgisayarınızın güvenlik duvarı veya antivirüsünüz inen güncellemeyi engellemiş olabilir.

Bu gibi sebepler Zula oyununun açılırken güncelleme hatası vermesine neden olmakta ve oyun açılmamaktadır.

 

Zula Güncelleme Hatası Nasıl Çözülür?

Zula güncelleme hatası çözümü sebebe göre farklılık göstermektedir. Hatanın sebebi eğer internet probleminizden dolayı geliyor ise aktif bir internet bağlantısı olan bilgisayar üzerinden oyunu güncellemeniz gerekir. Sorun antivirüs veya güvenlik duvarından kaynaklanıyorsa bu durumda bu araçları devre dışı bırakıp güncellemeyi böyle kurmanız gerekir. Güncellemeden sonra güvenlik duvarını ve antivirüsü tekrar aktifleştirmeyi bu noktada unutmayın.

Zula kaynaklı bir sorun varsa bu durumda sizin yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Oyunun ekibi sorunu kısa sürede tespit edecek ve çözümü için çalışacaktır. Bu noktada sizin yapmanız gereken tek şey beklemektir.

Continue Reading

Tasarım

Instagram Sesli Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Published

on

By

Instagram Sesli Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Instagram Sesli Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram sesli arama özelliği yakın zamanda eklenen ve kullanılan özelliklerden birisi olmuştur. Bu noktada bu araç hakkında merak edilenler vardır. Merak edilen konulardan birisi de Instagram sesli arama geçmişi nasıl silinir konusu olmaktadır.

Instagram Sesli Arama Silinir Mi?

Instagram’da yaptığınız sesli aramaların sesli arama başladı veya bitti gibi bildirimleri silinememektedir. Bunları silmek için konuşmanın tamamen silinmesi gerekir. Fakat sohbetin içeriği silinebilmektedir. Tabii ki konuşmanızın önemli ise konuşmanın tamamını silme ihtimaliniz yoksa bu durumda arama kayıtları da silinememektedir. Sadece arama başladı ve arama bitti şeklinde gelen ufak bildirimlerin kaldırılması şu an için mümkün değildir.

Instagram Sesli Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Instagram sesli arama geçmişi nasıl silinir kısmına gelecek olursak bunun için ilk olarak Instagram uygulamasına girmeniz gerekir. Uygulamaya girdikten sonra;

  • İlk olarak Instagram DM kısmına gelmeniz gerekmektedir. Direkt mesajlara girdikten sonra Instagram aramalar kısmına geliniz.
  • Sonrasında yakındakiler bölümüne giriniz. Buradan istediğiniz sohbeti seçebilir ve silebilirsiniz. Başta da belirtiğimiz gibi arama kayıtlarını silmek için tüm konuşmayı silmeniz gerekir. Sadece arama bilgisi silinememektedir.

Instagram uygulamasında sildiğiniz konuşmalar tekrar getirilememektedir. Bu noktada konuşmayı silmeden önce iyi düşünmeniz gerekir. Arama kayıtlarının yanında tüm görüşmenizin de silineceğini biliniz. Fakat tüm konuşmayı silmeden de arama kayıtlarının silinebilmesinin bir yöntemi şu an için yoktur.

Continue Reading

Sosyal Medya

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Published

on

By

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. Bu noktada artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Tabii ki bu ortamda milyonlarca insan bulunmaktadır. Bunlarla da sorun yaşamamız olasıdır. Bunun için Instagram bir çözüm yolu olarak kullanıcı engelleme özelliği getirmiştir. İstediğimiz kullanıcıyı engelleyerek bize ulaşmasının yolunu kapatabiliriz ve paylaştığımız gönderileri görmemesini sağlayabiliriz. Peki bir kullanıcının bizi engelleyip engellemediğini nasıl anlarız? Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram’da Engellendiğimizi Anlama

Instagram’da bir kişinin hesabını mı kapattığını yoksa sizi mi engellediğini anlamanın yolu basittir. Bunun için ilk olarak kullanıcının, kullanıcı adını bilmeniz gerekir. Yani Instagram’da yer alan @ işaretinden sonra gelen kullanıcı adı kısmı bilinmelidir. Sonrasında herhangi bir tarayıcıyı açıp gizli sekmesine girmeniz gerekir. Gizli sekmeden Instagram’a girip buradan kullanıcı adını aratın. Eğer karşınıza bir hesap çıkarsa hesap açıktır.

Fakat bu kullanıcı kendi hesabınızda arama yaptığında görünmüyorsa sizi engellemiş demektir. Gizli sekmeden Instagram’a giriş üye girişi yapmadan kullanıcı aramak engellenip engellenmediğinizi anlamanın en kolay yoludur.

Instagram’da Engellediğimiz Kişiyi Görme

Instagram’da engellediğimiz kişiyi kendi hesabımız üzerinden görmemiz mümkün değildir. Eğer kişinin hesabı gizli hesap değilse gizli sekme üzerinden hesabını görüntülememiz de mümkündür. Eğer gizli hesapsa ve bizi engelledi ise bu durumda maalesef kullanıcıya ulaşmamızın ve gönderilerini görmemizin bir yolu yoktur. Farklı bir hesap açıp tekrar kullanıcıyı eklememiz gerekir.

 

Continue Reading

Trending

WebTurka.com © Tüm Hakları Saklıdır.