Realme, iPhone 14’ün Dinamik Ada özelliğini kopyalıyor!

Teknoloji devi Apple, 7 Eylül tarihinde gerçekleştirmiş olduğu Far Out etkinliğinde yeni iPhone 14 akıllı telefon serisi ile karşımıza çıktı. Serinin standart modeli ve Ultra sürümü alışık olduğumuz klasik çentik tasarımı ile piyasaya duyurulurken; iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde ise yenilikçi Dinamik Ada (Dynamic Island) tasarımına yer verildi.

Dünya çapında çok sayıda Apple kullanıcısı, iPhone 14 Pro modellerinde yer alan Dinamik Ada özelliğine büyük ilgi gösterdi. Cihazın piyasaya çıkmasından haftalar sonra, benzer bir tasarım anlayışının Realme tarafından da benimseneceği anlaşıldı. Çinli teknoloji firması, kendi Dinamik Adası’nı oluşturmak için hayranlarından yardım istedi ve benzersiz bir yarışmaya imza attı. İşte detaylar…

iPhone 14 Pro modellerine rakip olacak Realme Island geliyor!

Realme şirketi iPhone 14 Pro ve Pro Max’te yer alan Dinamik Ada özelliğini kendi bünyesine adapte etmeye çalışıyor. Firma, Realme Island adı altında geliştireceği bu tasarımı oluşturmak için hayran topluluğuna iş birliği yapma çağrısında bulundu. “Realme UI, kamera deliğini çok işlevli bir seçeneğe dönüştürmek için bir yazılım hilesi ekleseydi ne olurdu?” sorusuyla şirket, sıradaki amiral gemisi akıllı telefon modelini geliştirmek için sevenlerinden yardım almaya karar verdi.

iPhone 14 Pro modellerine rakip olacak Realme Island geliyor!

Apple’ın çok konuşulan Dinamik Ada tasarımı ile rekabet edecek olan Realme Island için şirket özgün, eksiksiz ve kullanışlı bir çözüm arayışına girişti. Hayranlarından gelen tasarım fikirlerini resmi Twitter hesabı üzerinden ankete sunacak olan firma, bu sayede en iyi sonucu kullanıcıları ile birlikte bulmuş olacak.

Yorum yapın