TikTok platformuna çok beklenen dislike butonu geldi!

Çinli teknoloji devi ByteDance firması tarafından yönetilen TikTok uygulaması her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Pico 4 isimli ilk sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya duyuran şirket, son olarak uygulama içi bir yenilik ile karşımıza kullanıcılarının konforunu artırmaya odaklanıyor.

TikTok, dislike (beğenmeme) özelliği için duyuru yaptı. Söz konusu yenilik kısa bir süre önce Twitter uygulamasında da karşımıza çıkmış, çok sayıda kullanıcı tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Şimdi ise benzer bir hamle Çinli kısa video odaklı sosyal medya ağından geldi. İşte söz konusu yenilikle ilgili tüm merak edilen detaylar…

TikTok dislike butonunu herkese açtı!

TikTok uygulamasında can sıkıcı bir yorum ile karşılaştıysanız ve beğenmediğinizi kullanıcıya ifade etmek istiyorsanız, nihayet bu mümkün hale geldi! İlkbahar döneminde yapılan bir dizi testten sonra platform, nihayet küresel olarak tüm kullanıcılarına bu özelliği sunmaya başladı. ‘Beğenmeme’ düğmesi çalışır hale geldi.

TikTok dislike butonunu herkese açtı!

TikTok uygulamasına gelen ‘dislike’ yeniliği, alakasız ya da uygunsuz içerikleri geri bildirim yoluyla kullanıcılara göstermenize olanak tanıyacak. Tiktok’un söz konusu özellik için yaptığı duyuru şu şekilde oldu:

“Yeni özellik geliyor. Bu yılın başlarında, insanların alakasız veya uygunsuz olduğuna inandıkları yorumları belirleyebilecekleri yeni bir yolu test etmeye başladık. Bazı testlerden sonra, küresel olarak yayınlıyoruz! Topluluğumuzdan doğrudan geri bildirim almanın yeni bir yolu olarak bunu oluşturduk. Bu, gerçek ve özgün etkileşimler için bir yorum bölümü oluşturmamıza yardımcı olan alakasız veya uygunsuz yorumları daha iyi tanımlamamızı sağlar.

Bu özellikle ilgili temel önceliğimiz, topluluğumuz için daha iyi bir deneyim yaratmaktır. Bunu akılda tutarak, bir yorumun toplam beğenmeme sayısı gösterilmeyecek ve insanlar istedikleri zaman tekrar dokunarak geri bildirimlerini geri alabilirler.”

Yorum yapın