WhatsApp sinema sektörüne giriyor! İlk filminden fragman geldi

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp her geçen gün yeni özellikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Meta çatısı altında faaliyet gösteren platform, son olarak ilginç bir haberle gündeme geldi! Ancak bu haber, uygulama ile ilgili değil! Açıklanan bilgilere göre şirket, film sektörüne adım atıyor. İşte detaylar…

WhatsApp, Naija Odyssey filmi ile karşımıza çıkacak

WhatsApp platformu ilk sinema filmi için ünlü NBA yıldızı Giannis Antetokounmpo ile anlaşma sağladı. Antetokounmpo’nun hayat hikayesini ekranlara yansıtmayı planlayan mesajlaşma servisi, ilk orijinal kısa filmi olan Naija Odyssey ile karşımıza çıktı! Şimdiden milyonlarca insanın merakla beklediği bu yapımdan ilk fragman videosu geldi.

WhatsApp’ın ilk sinema filmi olan Naija Odyssey çok yakında bir dijital platformda izleyicisiyle buluşacak. Heyecanla beklenen kısa filmin adresi Amazon Prime Video olacak. Amazon’un streaming servisi, Giannis Antetokounmpo’nun hayatını anlatan bu yapmıı 21 Eylül 2022 tarihinde aboneleriyle buluşturacak.

WhatsApp bu adım ile eğlence sektörüne ilk defa giriş yapmış olacak. WhatsApp’ın Küresel Pazarlama Müdürü Vivian Odior, konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, Naija Odyssey filmi ile platformun çok yönlü yaşantıları benimsemeye nasıl yardımcı olduğunu güçlendirmeyi amaçladığını ifade etti. “İlişkilerde, kimlikte ve hatta zorluklarda gezinirken WhatsApp her oradadır ve sizi en önemli kişilere bağlayarak tüm yönlerinizi kucaklamanızı sağlar,” dedi.

WhatsApp, Naija Odyssey filmi ile karşımıza çıkacak

Merakla beklenen 12 dakikalık kısa film, ortaya çıkan bilgilere göre Amazon Prime Video ile dünya prömiyerini yaptıktan sonra, WhatsApp’ın resmi YouTube kanalı ve diğer sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanacak.

Yorum yapın