Whatsapp’tan Ekran Görüntüsü Almak Zorlaşacak!

WABetainfo sitesinin paylaşımına göre, Meta’nın sahibi ve CEO’su Mark Zuckerberg, Ağustos ayında duyurduğu gizlilik özelliklerini Whatsapp Beta uygulamasında görmeye başlayacağız. Whatsapp’a gelecek yeni özellikle birlikte, tek sefer açılabilen videolardan ve fotoğraflardan ekran görüntüsü artık alınamayacak. Bunun sebebi olarak da, kişisel verilerin korunmasıyla birlikte uygulama içinde güvenliğin artırılması amaçlanmış.

Görüntü almak için çabalasanızda güvenlik politikası uyarısıyla karşılaşacaksınız. Şuan için test aşamasında olan özelliğin 2.22.22.3 versiyon sürümü güncellendiğinde yeni özellik kullanıma girmiş olacak.

Whatsapp, bir kez görüntüle özelliği nasıl çalışıyor?

Resmi yükleyen taarafından eğer, ‘bir kez görüntüle‘ diye işaretlenmişse, o takdirde görüntülediğiniz resimden ekran görüntüsünü malesefki alamayacaksınız demektir. Ama bunun da çaresi elbette mümkün. Başka bir telefondan, resmin olduğu telefonunuzun ekranını çekerek ekran görüntüsü alabileceksiniz.

Başka bir yöntem olarak da, telefonunuza yükleyebileceğiniz 3. parti yazılım ve uygulamalarla da ekran görüntüsü alınabilecek. Her ne kadar bu ekran alıntısı sonrasında resme müdahale edeceği söylenen Whatsapp’ın, resmi siyah bir ekran olarak görünmesini sağlayacağı yönünde iddialar olsada bu şu an için netlik kazanmış değil.

Whatsapp Beta 2.22.22.3 sürümü ne zaman gelecek bekleyip göreceğiz. Ancak, Birkaç hafta içerisinde Beta sürümünü kullanan tüm cihazlara gelecek güncellemeyle kullanıma geçileceği düşünülüyor.

Yorum yapın