WhatsApp’tan sesli ve görüntülü aramalar için sürpriz yenilik!

WhatsApp platformu temel olarak anlık mesajlaşma hizmeti sunsa da platformda yıllardır sesli ve görüntülü arama özellikleri de yer alıyor. Video konferans konusunda piyasadaki tüm rakiplerini silip atan uygulama, nihayet bu konuda yıllardır beklenen bir yeniliği hayata geçirdi. Meta şirketi kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz hafta duyurduğu o özelliği şimdi test etmeye başladı!

WhatsApp video konferans görüşmelerine bağlantı kısayolu getiriyor

WhatsApp çok yakında tıpkı Google Meet ve Microsoft Teams gibi popüler video konferans hizmetlerinde olduğu gibi, insanları yalnızca bir bağlantı linki ile gerçek zamanlı sohbetlere davet etme olanağı tanımaya başlayacak. Bu sayede kullanıcılar, rehberlerinde kayıtlı olmayan kişilerle de kolay bir biçimde iletişim sağlayabilecek.

Android için WhatsApp Beta uygulamasının 2.22.1.13 sürümünde yer alan bu özellik ilk kez görüldü. Şu anda geliştirilme aşamasında olan bu yenilik, WABetaInfo tarafından ortaya çıkarıldı. Dünya genelinde sınırlı sayıdaki test kullanıcısı, bu özellikten yararlanma şansına sahip oldu.

WhatsApp’tan arama yapmak isteyen kullanıcılar, çok yakında uygulamanın Aramalar sekmesinin en üstünde bağlantı oluşturma kısayolu ile karşılaşmaya başlayacak. Bu butona tıklandığında; linki panoya kopyalama, WhatsApp’tan arkadaşlarına iletme ve diğer uygulamalar aracılığıyla paylaşma seçenekleri karşımıza çıkacak.

Aramaya katılmak isteyen kullanıcıların yalnızca bağlantı linkine sahip olmaları gerekmeyecek. Aynı zamanda katılımcıların bir WhatsApp hesabına sahip olmaları gerekecek. Öte yandan bu konuşmalar, tıpkı normal sohbetlerde olduğu gibi uçtan uca şifreleme ile korunmaya devam edecek.

Yorum yapın